Kruisweg 2026
Op Goede Vrijdag 3 april 2026 kwamen velen samen om ‘De Kruisweg’ van Jezus te gedenken.
Jezus werd bijna 2000 jaar geleden verraden door zijn volk en veroordeeld tot Het Kruis.
Dit herdachten we op deze ‘Goede Vrijdag’
Op een doek werden foto’s getoond van de 14 staties en coupletten van liederen.
Na het tonen van elke statie werd een kort verhaal verteld en afgesloten met een gebed en kort lied.
Zo gingen wij mét Hem vandaag de lijdensweg, die Hij na het verraad door zijn volk en veroordeling door Pontius Pilatus moest gaan tot aan zijn Kruisiging op de Calvarieberg. Via beelden gingen wij met Hem die zware weg tot aan zijn dood aan het Kruis.
Dit alles vond plaats in gebouw Elim, bij gebrek aan een andere ruimte, omdat onze r-k kerk al enige jaren gesloten is .Het is een alternatieve, maar prachtige ruimte om bijeen te komen met gelovigen van alle gezindten.
Jezus krijgt de doodstraf - Hij moet zelf zijn kruis dragen - Hij valt diverse malen onder het Kruis, maar krijgt hulp van een omstander, Simon van Syrene - Hij ontmoet zijn moeder ‘Maria’, terwijl Hij het loodzware Kruis van ruw hout moet dragen. Deze ontmoeting en afscheid is hartverscheurend - Een vrouw onder het publiek (Veronica) krijgt medelijden en dept het bloed van zijn gezicht, als beloning krijgt zij een afdruk op het doek van zijn gezicht - Jezus valt nogmaals en vrouwen krijgen medelijden met Hem - voor de derde maal valt Hij, maar Hij staat weer op, gebroken door het lijden en het gewicht van het zware kruis - Hij wordt aan het kruis gehangen (geslagen) en van zijn kleren beroofd - er wordt gedobbeld om zijn lende doek. Een mens wordt gekruisigd, wie kijkt naar Hem om? Ondertussen groeit de duisternis en sterft Jezus aan het Kruis. Zijn laatste woorden waren: ‘Mijn God mijn God waarom hebt Gij Mij verlaten?’ - Hij wordt ten grave gedragen en in een grot gelegd.
Daar zal Hij op 1e Paasdag verrijzen en vinden zijn bewakers en enkele vrouwen een leeg graf.
Het was een alternatieve, doch prachtige ‘viering’ of bijeenkomst, zo men het zelf noemen wil, om het lijdensverhaal van Jezus te gedenken.
Jos Droste, Hans de Graaf en Gerry Balk werkten mee aan deze bijeenkomst met beelden van laatmiddeleeuwse kruisweg staties en woorden. Samen zongen we tussen en staties door liederen.






