Home

Maandag, 09 November 2026, 19:30 Johanneshof, naast de Johanneskerk in Lichtenvoorde

Jezus is terug – ter rechterzijde van de Vader

Maandag 9 november 2026, om 19.30 uur, geeft ds. Hans Hinkamp in de Johanneshof in Lichtenvoorde een lezing over de bijzondere koppeling van vormen van rechts extremisme aan het christelijk geloof. 

Het is een zin uit de apostolische geloofsbelijdenis, een geloofsbelijdenis van kerken van alle tijden en plaatsen. Hierin wordt over Jezus gezegd dat hij ‘zit aan de rechterhand van God, de almachtige Vader’. Het zijn grote woorden, die zeker in onze tijd uitleg nodig hebben. Dát is precies waar ds. Hans Hinkamp het over wil hebben. Want dat ‘aan de rechterkant’ wordt steeds vaker verbonden aan (politiek) extreem rechtse beginselen. 

Zomaar een greep uit enkele nieuwsberichten… ‘Jezus is terug (en zijn nieuwe volgelingen zijn rechtser dan ooit).’ ‘Jong, gelovig en rechts radicaal.’ ‘De grote beloftes van het welvaartsevangelie. Rijk bevrijd en genezen, als je maar gelooft.' 'De Bijbel lezen alsof het een handleiding van Ikea is.’ 

Hoe valt dit te rijmen met de woorden die van Jezus zijn overgeleverd in het evangelie en tegen de achtergrond van de Bijbel. Al met al: voldoende stof tot nadenken en om over in gesprek te gaan. 

U bent deze maandagavond van harte welkom in de Johanneshof, naast de Johanneskerk. De toegang is gratis. Een vrije gift is welkom. Consumpties zijn voor eigen rekening.

Nadere informatie: Sjors Tamminga, telefoon 0544-37 27 52, e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.