• Home
  • Media
  • Sacramenten
  • U zoekt hulp
  • Pastoraat
  • Vieringen
  • Over ons
  • Inspiratie
  • Jeugd
  • Locaties
  • Contact

  

U kunt zich hier aanmelden voor onze digitale nieuwsbrief

Agenda

23 jun 2025
19:00 uur
De midzomerwandeling (pelgrimage)
Vertrekpunt: Sourcy Center, Zegendijk 3A, Zieuwent

  • Neede
  • Over ons
  • Historie
  • Mededelingen
  • Werkgroepen
  • Begraafplaats
    • Gegevens
    • Contactformulier

Over ons

Sinds 8 oktober 2010 was de locatie Neede onderdeel van de St. Paulusparochie (7 geloofsgemeenschappen).
Deze parochie is op 1 januari 2021 gefuseerd met de parochie St. Ludger (9 geloofsgemeenschappen) tot de nieuwe grote parochie HH. Paulus en Ludger.

In de rubriek "Over ons" vindt u meer informatie over:

  • Locatiesecretariaat
  • De H. Caeciliakerk
  • Het Achterhuis
  • Actie Kerkbalans
  • Patroonheilige

 

Locatiesecretariaat

Het Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. is gevestigd in parochiecentrum "het Achterhuis", links naast de kerk (Borculoseweg 43, 7161 GR Neede) en is geopend op woensdag van 9.30 tot 11.00 uur. Het secretariaat is telefonisch bereikbaar via 0545-286835 (b.g.g. koster H. Holtkamp 06-20994297). Behalve in de brievenbus aan de Borculoseweg kunt u uw post ook deponeren in de groene brievenbus rechts naast de ingang van het Achterhuis (tegen de zijmuur van de kerk).

U kunt er terecht voor o.a. het:

  • opgeven van intenties
  • inschrijven als parochiaan
  • doorgeven van een adreswijziging
  • aanvragen van een doopbewijs
  • Aanvragen van ziekenbezoek of thuis de H. Communie ontvangen
  • reserveren van het Achterhuis
  • aanmelden voor activiteiten

Heeft u een vraag waarop het locatiesecretariaat niet direct een antwoord heeft, dan spelen zij uw vraag door naar de juiste werkgroep of persoon.

 

De parochie HH. Paulus en Ludger heeft in Groenlo een parochiesecretariaat. Deze dient alleen ter ondersteuning van het pastoraal team, parochiebestuur en werkgroepen die actief zijn voor de hele parochie.

 

H. Caeciliakerk Neede

Het kerkgebouw en de pastorie aan respectievelijk de Borculoseweg 43 en 45 zijn gebouwd ter vervanging van de neogotische kerk aan de Rapenburg. Deze kerk had in de oorlogsjaren nogal wat schade opgelopen, maar was inmiddels ook te klein geworden (180 zitplaatsen) en voldeed liturgisch niet meer.

Het besluit voor een nieuwe kerk werd in 1947 genomen, ten tijde van het pastoraat van Franciscus Johannes Maria (Frits) van Gendt (pastoor te Neede van 1943-1953). Voordat de huidige Caeciliakerk op deze plek werd gebouwd, stond hier de villa van S.K. Haitsma Mulier. Deze was voormalig burgemeester van Neede. Het terrein werd op 1 mei 1947 aangekocht voor de som van fl. 12.000,-.
De oude kerk aan de Rapenburg, ingewijd op 15 december 1898, werd grotendeels verbouwd tot huishoudschool en kapel voor de zusters van Julie Postel uit Boxmeer.

Lees meer …

Het Achterhuis

In 2010 is tegen de kerk aan de Borculoseweg 43 een nieuw parochiecentrum gebouwd, dat de naam 'Het Achterhuis' heeft gekregen.
Dezelfde naam die door wijlen pastoor W.S. Andringa is bedacht voor de voorloper van dit parochiecentrum, een in 1993 achter de kerk herbouwd noodlokaal van de gemeentelijke MAVO die 16 jaar dienst deed als vergader- en ontmoetingsruimte.
Het parochiecentrum is op 28 november 2010 officieel geopend en ingezegend door pastoor H. Boogers.

Lees meer …

Actie Kerkbalans

Jaarlijks wordt de Actie Kerkbalans gehouden, ook in Neede. De Actie Kerkbalans is onze belangrijkste inkomstenbron.
Wij maken onderscheid in een “kleine Actie” en een “grote Actie”. Elke twee jaar (de even jaren) vragen wij alle parochianen om een toezegging te doen voor een periode van twee jaar. Dit noemen wij de “grote Actie Kerkbalans”. Parochianen die slechts een toezegging willen/kunnen doen voor één jaar worden in het daarop volgende jaar opnieuw benaderd. Ook worden dan de nieuwe parochianen van het afgelopen jaar voor het eerst benaderd. Dit noemen wij de “kleine Actie Kerkbalans”.

Lees meer …

Patroonheilige

Met Caecilia speelt hetzelfde probleem als met zo vele andere martelaren uit de Romeinse tijd: van haar is weinig met zekerheid bekend. Waarschijnlijk zijn er zelfs twee Caecilia’s geweest, van wie de daden in één persoon zijn samengevoegd. Een van hen schonk haar woning aan de kerk. De andere is doodgemarteld, althans volgens haar passie (lijdensverhaal van martelaren) uit omstreeks 500. Dat zou gebeurd zijn in de eerste helft van de derde of vierde eeuw.

Lees meer …

Een nieuwe kerk in Gambia

Klik op de afbeelding voor meer informatie

Nieuws locaties

  • Byzantijns mannenkoor

    Details
    Groenlo
  • Oecumenische weekend 21 en 22 juni 2025

    Details
    Winterswijk
  • Ontheemd

    Details
    Aalten
  • 80 Jaar vrijheid

    Details
    Zieuwent
  • Verklaring vanuit de kerken in Aalten, Bredevoort en Dinxperlo Betreft: opvang asielzoekers en statushouders

    Details
    Aalten
  • Kermisviering in Vragender.

    Details
    Vragender
  • Pinksteren 2025

    Details
    Harreveld
  • Video Bonifatiuskerk door Henk Baars

    Details
    Lichtenvoorde
  • 30 - Jarig priesterjubileum

    Details
    Lichtenvoorde
  • Paasvuur 2025

    Details
    Zieuwent
  • Herinneringen aan oorlog en bevrijding

    Details
    Zieuwent
  • Brief Kerkbalans

    Details
    Vragender
  • Pinksteren / Kermis Harreveld

    Details
    Harreveld
  • André en Mieke Wessels

    Details
    Harreveld
  • HULDIGING JUBILARIS THEO ABBINK 60 JAAR

    Details
    Beltrum

ANBI verklaring  Privacy verklaring parochie HH. Paulus en Ludger  Preventiebeleid inzake seksueel misbruik en grensoverschrijdend gedrag
Contact website webmaster@paulus-ludger.nl © 2023 R.-K. Parochie HH. Paulus en Ludger